Monday, 23/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Rusia dërgon luftanije në kufi me Sirinë


Rusia dërgon luftanije në kufi me Sirinë


artikuj

Rusia do të dërgojë dy luftanije në Mesdheun lindor, pranë kufirit me Sirinë, duke forcuar kështu praninë e saj detare për shkak të “situatës së mirë-njohur” atje. Lajmin e bëri të ditur agjencia ruse e lajmeve Interfax.

Agjencia citoi një burim nga forcat e armatosura që thoshte se dy anije luftarake nëndetëse dhe një kryqëzor i raketave do të dërgohej në Siri ditët e ardhshme për shkak se situata atje kërkon për të bërë disa “rregullime”.

Ministria e Mbrojtjes nuk ka bërë ndonjë koment. Furnizimi i Sirisë me armë do të përkeqësonte më tej marrëdhëniet e ftohura Rusi – SHBA, ndërkohë që kjo e fundit po bën hapat e fundit drejt sulmeve ndaj caqeve të regjimit të Bashar Al Asad. /mesazhi/

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Politikanët serbë bëjnë orgji në varreza

Categories

Archives