Sunday, 28/5/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Riformatimi i qeverisë, Pacolli ultimatum kryeministrit Thaçi


Riformatimi i qeverisë, Pacolli ultimatum kryeministrit Thaçi


pacolliii_dhe_thaciKryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli po i soset durimi sa i përket riformatizimit të qeverisë. Në një lidhje telefonike për “Zërin”, ai është shpehur se është koha e fundit që të ndodhin ndryshimet e paralajmëruara.

“Është momenti i fundit, kur ne duhet të bisedojmë për këtë çështje. Ashtu siç jemi marrë vesh, edhe duhet të ndodhë, sa më parë. Unë sot kthehem nga Nju-Jorku, dhe menjëherë të hënën do të bisedoj me partnerët e koalicionit për këtë”, u shpreh Pacolli.

Pacollika bërë të ditur se këtë vikend kthehet nga Nju-Jorku, dhe menjëherë të hënën do të bisedojë në qeveri për këtë çështje. /albeu.

Një shkrim tjetër i dobishëm  Adem Ramadani së shpejti sjell videoklipin e ri (FOTO)

Categories

Archives