Domingo, 21/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Rëndësia e të ngrënit mëngjesRëndësia e të ngrënit mëngjes

Rëndësia e të ngrënit mëngjes

Mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm i ditës, veçanërisht për kërkuesit për humbje peshe. Nëse e filloni diten pa ngrënë mëngjes, ju do të keni uri shumë kohë para drekës dhe do të filloni ditën me ushqime që janë përplot me yndyrë, sheqer, por me pak vitamina. Hulumtuesit në konferencën e Shoqatës Amerikane të Zemrës në vitin 2003 raportuan se ngrënësit e mëngjesit kanë shumë më pak gjasa të jenë të trashë dhe të kenë problem me diabet.

(Visited 85 times, 1 visits today)
Top