Wednesday, 16/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

PUDINGU ME FARA KIA DHE BANANE!PUDINGU ME FARA KIA DHE BANANE!

PUDINGU ME FARA KIA DHE BANANE!

@ Fitoterapia

Nje ndër recetat më të preferuara të planeve tona dietale të ushqimit të shëndetshëm, për një ditë me plot energji është pudingu me banane dhe fara Kia, i pasur me fibra, vitamin A, Kalcium, hekur, yndyrë të shëndetshme, proteina, karbohidrate me IG ( indeks glikemik ) të ulët.

Nevoitet:

1 banane
1 filgjan fara Kia
1 lugë supe vaj kokosi
4 hurma pa fara
1. 1/2 got uj me 15 bajame lerni të qëndrojnë 1 orë pastaj i mixoni në blender dhe do të fitoni qumshtë bajamesh,

Përgatitja: Të gjithë përbërësit i mixoni në blender, dhe i servoni në gota, lerni të qëndrojnë 10 -15 min në frigorifer, sipër i shtoni pak kanell dhe copa bajamesh të coptuara.

Kcal = 218 gjithsejt kalori