Terça-feira, 21/5/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Problemet me mëlçinë, çajra bimorProblemet me mëlçinë, çajra bimor

Mëlçia është një nga organet më të mëdhenj të organizmit dhe luan një rol jetik në proçesin e largimit të toksinave, të tretjes, gjithashtu dhe të ruajtjes së nivelit të sheqerit në gjak.
Konsumimi i yndyrnave të fastfoodit, aditivët e ndryshëm, abuzimi me alkolin, e lodhin mëlçinë.

101030111057-largeÇaji nga sherebela normalizon çrregullimet e tretjes në sëmundje të fshikëzës së tëmthit dhe të mëlçisë.

Kalendula përbën një tonik të mirë për mëlçinë, për ta pastruar atë dhe për ta mbajtur të shëndetshme.
Gjethet e çikores përdoren si mjete që gjallërojnë organizmin, duke përtërirë forcat, pastrojnë dhe hollojnë gjakun.
Çaji nga melisa përmirëson punën e mëlçisë gjithashtu.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Top