Saturday, 21/10/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Portokalli (Nerenxh)

Portokalli (Nerenxh)

portokalli

PORTOKALLI (Nerenxh)

Aroma e portokallit e forcon zemrën dhe pirja e lëngut nga lëvorja e portokallit është i dobishëm në rast të kafshimit të akrepit.
Lëngu i portokallit e qetëson infllamacionin e barkut dhe i largon rriqërit nga flokët.
Nëse e ziejmë lëvoren e portokallit me vaj të ullirit, kjo përzierje parandalon rrënien e flokëve dhe i shëron dhembjet në këmbë.

Një shkrim tjetër i dobishëm  Në botë e konsiderojnë frutin e shekullit ose “bombë” e vitaminave për shkak të përberësve

Categories

Archives