Sábado, 23/2/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
No Data

Përse shërben përzierja e pak aloe vera me gjysmë qepe?Përse shërben përzierja e pak aloe vera me gjysmë qepe?

Pothuajse të gjitha femrat përballen me strijat në një moment të jetës të tyre. Shumica përdorin kremra të kushtueshme për eliminimin e këtij problemi, e ndërsa një pjesë tjetër e kërkojnë shpëtimin tek produktet natyrale të cilat mund të rezultojnë edhe më shumë efektive se trajtimet në sallonet estetike.

Receta me qepë dhe aloe vera është një përzierje e përkryer që e lufton këtë problem më së miri. Ja si ta përgatisni dhe si ta aplikoni!

Përbërësit: 3 lugë gjelle xhel nga gjethet e Aloe Vera, gjysmë qepe

Përgatitja:

Përzieni të dy përbërësit në një mikser derisa të përfitoni një masë homogjene.

Përdorimi: Përdoreni në zonat ku vini re strija dhe shenja, çdo ditë. Rezultatet do të jenë të dukshme 6-8 javë pas aplikimit të parë./teshshi.com/