Friday, 28/10/2016 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Për tu mbrojtur nga sëmundje të ndryshme


Për tu mbrojtur nga sëmundje të ndryshme


Për tu mbrojtur nga semundje te ndryshme

Pesëmbëdhjetë minuta para mëngjesit dhe darkës, merret një lugë e vogël e farës së zezë dhe hidhet në një gotë të mbushur përgjysmë me ujë të vakët dhe më pas hidhet një lugë e madhe mjaltë (mjalti është mirë të jetë i kokrrës së zezë, apo çdo lloj mjalti tjetër) Mbasi përzihet mirë pihet kështu për çdo ditë në mëngjes dhe darkë para buke.

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Shërimi me vaj karafili

Categories

Archives