Friday, 26/5/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Për shërimin e të gjitha sëmundjeve të gjoksit dhe bronkitit


Për shërimin e të gjitha sëmundjeve të gjoksit dhe bronkitit


Për shërimin e të gjitha sëmundjeve të gjoksit dhe bronkitit:

Një lugë e madhe me vaj të kokrrës së zezë, përzihet në një enë me ujë. Nxehet uji derisa të fillon të avullohet dhe përthithet ai avull. Mbi kokë duhet të mbahet një peshqir. Krahas kësaj duhet përdorur lëngun e vluar të trumzës së përzier me vaj të kokrrës së zezë, mëngjes e mbrëmje.
Një shkrim tjetër i dobishëm  Makthi dhe terapia për lekurën e thatë

Categories

Archives