Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Për shërimin e sëmundjeve gjinekologjike dhe obstetrike

        Share
17%
User Rating


Për shërimin e sëmundjeve gjinekologjike dhe obstetrike:

Jensonit [lloj marulle] të vluar dhe të ëmbëlsuar me mjaltë, i shtojmë një lugë të vogël me vaj të kokrrës së zezë dhe pihet 5 herë në ditë gjatë periudhës prej 40 ditësh. Preferohet përdorimi i vajit të kokrrës së zezë me çdo pije të nxehtë për të gjitha sëmundjet gjinekologjike.

 

image_pdf

Related Post

16 Comments

 1. avatar
  Shqiponja Boraku

  Eselam aleikum
  Çfare eshte ky Jensonit [lloj marulle] se nuk e kam degjuar ndonjeher? A ka ndonje emer tjeter ne gjuhen popullore ose anglisht? E ku mundemi ta gjejm? Allahu ju shperbleft me Xhennetin Firdeus

  • avatar
   Dr.Abdurrezak

   We alejkum selam we rahmetullahi we berekatuhu,

   Moter e nderuar dhe e cmuar sa i perket ne kete raste me rendesi eshte te perdoret marulle pa marre parasysh llojin pasi eshte e veshtire te gjendet po ai lloj marulle. Pra perdorni ate lloj marulle qe munde te gjeni ne vendin tuaj.

   Me rrespekt i juaji : Dr. Abdurrezak J. Sabedini

 2. avatar
  Marsela hoxha

  Selam alejkum, doja tu pyes po nese nuk perdoret marulla por thjesh vaji i fares se zeze vetem me mjalt a ka ndoj probl,ka efekt edhe keshtu? edhe per kolitin doja te dija se si mund tbehet dicka. flm Allahu ua shperblefte, Selam

 3. avatar
  Shkruani emrin tuaj

  SELAMUN ALEJKUM….A KA MUNDSI TE ME TREGONII SE SI MUND TA PERDORI per bakteriet ESHERIHIA COLI besoj qe asht e sherueshme sepse Muhamedi alejhi selam na ka tregu qe esht ilaq per gjitha semundjet..po nese ka edhe ndonje menyr tjeter te sherimit..ju lutem ma spjegonii..Selam alejkum

 4. avatar
  Arjeta

  Pershendetje une spo kuptoj fjalen ” marulle” un eper shkak se dua te mbes shtatezen dhe infeksione urinare, desha te dij me teper si mund te perdori kete terapi

 5. avatar
  mirel drejtesia

  selam alekum !ju lutem me tregoni c’far ashte ”MARLLA’ku gjendet?

 6. avatar
  rrob i allahut

  Selam alejkum. Cfar duhet te bej . per forcimin e( spermes ) eshte e dobet . Kshtu qe nji. Koh te gjat. Nuk jam femij. Flm. Selam alejkum

 7. avatar
  rrob i allahut

  Nuk kam femij. Me falni

 8. avatar
  albana

  selam alejkum
  desha ta dise cka eshte ky jensonit(marulle) dhe ku mundet mu gjind ose si thhojn ndryshe se kur kam pyt ne disa vende nuk kan dit cka eshte .

 9. avatar
  Blerta

  Selam alejkum allahu ju shperbleft per punen qe beni, desha tju pyes kur ehste fjala per semundejt gjinekologjike dmth per te gjitha semundjet e keni fjalen edhe infeksine edhe tumore, cancer, polipe te endometrit, dhe desha te pyes sasia e lengut te marulles sa duhet te jete, sa ‘ml’ dhe duhet para apo mbas buke te merret , ju falenderoj selam alejkum

 10. avatar
  Genta

  me fal moter e dashur vetem desha te pyse per keto lythat vaginal qfare me rekomandi qe te bej per tu sheruar prej pergjigjen tuaj faliminderit

 11. avatar
  mina

  Marulle quhet sallata jeshile (ne forme lule si spinaqi me me shume gjethe).

 12. avatar
  Mimoza

  Selam u ajekluum !

  Desha te bej nje pyetje ne lidhje me infeksione vaginare , si duhet ta perdori faren e zez, dhe ku mund ti gjej te gjitha ato vajra qe i percaktoni per sekrecione te bardha, (dhe a e keni fjalen vetem per sherimin e sekrecioneve te bardha apo edhe per infeksione te tjera vaginare Allahu ju shperbleft !

 13. avatar
  zymryte

  selam alejkum deshta me te pyt a duhet me zi marullen me mjalt edhe me vaj a duhet mi qit uj ju lutem kthemani pergjigjjen selam alejkum.

 14. avatar
  fabio

  a mund te me thoni naj kure per te dal renja e flokut qe jan djegur

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories