Friday, 28/10/2016 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Për shërimin e lëndimit të lukthit


Për shërimin e lëndimit të lukthit


Për shërimin e lëndimit të lukthit:

Një lugë të vogël të vajit të kokrrës së zezë qitet në një filxhan me mjaltë, pastaj përzihet me një lugë lëvore të njoma të shegës.
Kështu në periudhën prej dy muajsh, në çdo mëngjes kur është esëll, hahet materia e fituar dhe pas saj pihet një gotë me qumësht pa sheqer.

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Sëmundjet reumatizmale

Categories

Archives