Quinta-feira, 23/5/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

O Zoti im, a e ka permendur Emrin Tend dikush kete nate me teper se une?O Zoti im, a e ka permendur Emrin Tend dikush kete nate me teper se une?

Transmeton Xhabir ibn Zejdi nga Mugijre ibn Ujejne se Davudi alejhi selam ka thene: “O Zoti im, a e ka permendur Emrin Tend dikush kete nate me teper se une?”

Allahu i tha: ” Po o Davud, bretkosa.” (Bretkosa qe ka bere zhurme gjithe naten ajo ka qendruar duke falenderuar Allahun)

Allahu deshi me ja be me dije Davudit se nese e harroni Allahun, ka kafshe dhe insekte qe Allahun se harrojne, nese ju nuk e falenderoni Allahun ka krijesa të tjera qe Allahun e madherojne.

(Visited 24 times, 1 visits today)
Top