Segunda-feira, 17/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

NUK KËRKOJMË NJERI TË PAGABUESHËM!

NUK KËRKOJMË NJERI TË PAGABUESHËM!

10321694_1419723561630911_1260867093448952594_o

NUK KËRKOJMË NJERI TË PAGABUESHËM!

Por kërkojmë njeriun që kur gabon, e kupton gabimin e tij. Pastaj bën përpjekje të mos e përsërisë të njëjtin gabim. Dhe kjo përpjekje të reflektojë në fjalë, sjellje e vepra.

Përderisa nuk arrijmë sadopak të reflektojmë, e gjithë ajo që themi se jemi a duam, janë barrë mbi supe, e jo breng në zemra.

Të duash, është shenjë për lëvizje. Mund ta shtysh e ta ndihmosh. Por s’është e lehte ta bësh tjetrin të dojë. Nuk mund të hyjmë në zemrat e njerëzve sikurse ndërhyn një kardiolog. E gjithë ajo që mund të bëjmë për të, është të reflektojmë pozitivitet, mirësi e dashuri.

Dhe këtë, para se ta bëjmë për të tjerët, duhet ta bëjmë për veten./avnitafili/

(Visited 66 times, 1 visits today)
Top