Wednesday, 21/11/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Një lugë mjaltë në ditë bën mrekulliNjë lugë mjaltë në ditë bën mrekulli

Një lugë mjaltë në ditë bën mrekulli

Mjalti është antibiotiku natyral më i shëndetshëm që mund të konsumoni në mëngjeset tuaja dhe përveçse është shumë i shëndetshëm, është dhe shumë i shijshëm dhe i kombinueshëm për një mëngjes perfekt. Një lugë mjaltë përmban 64 kalori, nuk ka përmbajtje të kolesterolit, yndyrës dhe sodiumit.

Përdorimi i mjaltit në vazhdimësi do iu sjell shumë të mira shëndetësore. Këto janë disa prej tyre:

Ndihmon në pakësimin e reaksioneve alergjike, pasi ka përmbajtje të polenit.
Lufton aneminë.
Qetëson kollitjen prandaj preferohet shumë të konsumohet gjatë stinëve të ftohta, gripërave e ftohjeve.
Ndihmon në mënyrë natyrale të flini më mirë, konsumimi i mjaltit ndihmon të keni gjumë të rregullt.