Sunday, 16/12/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Niseni mëngjesin me lëng frutashNiseni mëngjesin me lëng frutash

portokalli

Niseni mëngjesin me lëng frutash

Lëngu i portokallit përmban acid folik që ndihmon në mbajtjen në nivele të ulëta homocisteinen, një amino acid i lidhur me një rrezik më të lartë të sulmit në zemër. Lëngu i rrushit është e ngarkuar me flavonoide dhe resveratrol, të dyja antioksidantë të fuqishëm që mund të pengojnë qelizat e kuqe të gjakut të mpiksen së bashku dhe prevenojnë formimin e një bllokimi të arterieve. Zgjidhni 100 % lëngje frutash për të kufizuar sheqerin e tepërt në gjak.