Domingo, 23/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mos harro!

Mos harro!

Toka nuk harron fytyrat e atyre që kanë bërë sexhde.
Nata nuk harron lutjet e adhuruesve.
Faqet nuk harrojnë lotët e të penduarve.
Allahu e di që përkundër mëkateve tona, ne jemi besimtarë.
Koha kalon me shpejtësi.
Kujdes nga shpresa e gjatë!
Ruaje gjuhën tënde nga fjalët e kota!
Kush lind edhe do të vdes.
Allahu është i gjallë dhe nuk vdes.
Jo çdo kush që ka të veshur mëndafshin është princ.
Jo çdo kush që nuk fle në shtrat është i varfër.
Sa trupa të nënçmuar ka nën mëndafsh…
Sa të varfër pa shtretër janë princër…

Përshtati: Valdet Kamberi

 

(Visited 26 times, 1 visits today)
Top