Segunda-feira, 18/3/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Molla ka vetite e nje antibiotikuMolla ka vetite e nje antibiotiku

 

Molla

Molla eshte perdorur si frut kurativ qe ne kohet me te lashta.Molla ka vetite e nje antibiotiku,dhe eshte shume e pasur me vitamina,me vitamina ,acide organike dhe lende te tjera mjaft te nevojshme per trupin e njeriut.

Keto cilesi e bejne ate te vlefshem per largimin e lodhjes,zgjatjes se trupit te femijeve,zhvillimin e kockave dhe dhembeve uljen e kolesterines ne gjak permiresimin e qarkullimit te gjakut.per semundjet e zemres e melcise.Duhet te hahen dy kokra ne dite nje ne mengjes esell ose para buke.

Molla duhet te hahet me lekure sepse ajo permban shume lende ushqyese dhe kuruese.nese hahet ne mengjes krijon dispomim gjithe diten ne darke gjume te rehatshem.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Tags: