Quinta-feira, 20/6/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjekët janë surprizuar nga këto 4 mjekime që vërtetë i thonë lamtumirë ARTRITITMjekët janë surprizuar nga këto 4 mjekime që vërtetë i thonë lamtumirë ARTRITIT

Artriti është një gjendje e dhimbshme dhe degjeneruese që karakterizohet nga inflamacion në nyjet që shkaktojnë dhimbje dhe sforcim.
Lloji më i zakonshëm i artritit është osteoartriti, i cili përkeqësohet me moshën dhe është shkaktuar nga veshja e nyjeve gjatë viteve. Për fat të mirë gjenden zgjidhje të natyrshme për këtë problem që do t’ju ndihmojnë për të hequr qafe dhimbjen përgjithmonë.

– Lëngu i kastravecit:
Së pari, copetoni 150 gram kastravec. Pastaj, përzieni lëngun e kastravecit me një gotë ujë dhe shtoni 75 gramë pluhur shafran Indian. Pini cdo dite para drekës në mënyrë që të përfitoni të gjitha benifitet e tyre të dobishme.

– Pijet me majdanoz:
Përgatitni një përzierje me një litër ujë të valë dhe një grusht majdanoz dhe le të ziej për 20 minuta. Pasi të ftohet, pini një gotë para çdo vakt.

– Shafran i Indisë në një gotë qumësht:
Shtoni një lugë çaji me shafran i Indisë në një gotë qumështi (ju gjithashtu mund të shtoni pak mjalt për të përmirësuar shijen). Perzjeni përbërësit mirë dhe pijeni 3 herë në javë në mënyrë që të lehtësojë simptomat.

– Kremi Mijëvjeçar:
Ju duhet të kërkoni një barishte të quajtur “Mijëvjeçari i flakës” në një herbalist, dhe përzierni përafërsisht 20 gram me 20 gram vazelinë. Vendos pak krem në zonën e prekur para se të shkoni në gjumë.

Burimi:homehealthyrecipes.com
©gatuajshendetshem/përktheu a.sulmina/

(Visited 36 times, 1 visits today)
Top