Sexta-feira, 22/3/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjalti nga bliriMjalti nga bliri

Mjalti nga bliri

Mjalti blirit është i kthjellët, me ngjyrë të fortë dhe shije të butë. Lehtëson problemet me frymëmarrje dhe sugjerohet kundër gripit dhe ftohjeve. Nxit djersitjen, ndikon mirë në tretje, zbut ngërçet dhe qetëson dhimbjet. Është i dobishëm te problemet me veshkat, sepse nxit sekretimin e substancave të dëmshme nga organizmi. Mjalti i blirit nuk bën të konsumohet nga personat e sëmurë nga zemra. Nëse vuani nga astma, hani një lugë mjaltë bliri të papërpunuar.

(Visited 11 times, 1 visits today)