Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
+9C

Mjalti dhe kanella

30%
User Rating

mjalti dhe kanella
I D

image_pdf

Related Post

11 Comments

 1. avatar
  selvije

  eselamu alejkum a mundeni me me dregu se qka asht pluhur kanelle qe vuaj qe nje koh te gjat nga kolesterija kshtu siq thuni ju kolesteroli nuk me ndimon askush perveq barna mjeksor kshtu qe lukth kam dhimbje . adhahu ju shperbleft

  • avatar
   violeta

   Kanella perndryshe quhet Cimet.

  • avatar
   bledi

   per kolesterol te larte pike se pari duhet pare cili eshte shkaku dhe te trajtohet ne menyren e duhur.kanella perdohet nje luge caj hidhet ne nje gote me uje plus mjalt dhe pihet esell dhe ne darke para gjumit.gjithashtu duhet te perdoresh vaj peshku tr kombinuar me hudher xhdo dite ,duhet te largohesh nga undyrnat shtazore mish gjalp vez dhe te konsumosh vaj ulliri vaj liri dhe peshk .
   Allahu ju sheroft

 2. avatar
  selvije

  eselamu alejkum . po nuk a kam te qart kanellen qka asht ajo edhe si shifet edhe ku blehet .selamu alejkum allahu ju shperbleft per receptat qe mi qoni

  • avatar
   dr.lulja

   kanellen mund ta gjesh ne qdo dyqan duket sikur peciva ose sheqer vanill ne qese te vogla ka ngjyr te kakaos me shume gjendet me emrin CIMET ose serbisht MLEVENI CIMET,SHUME SHENDET

  • avatar
   zenel latifi

   Kanell gjen te raka ne prishti afer tregut jane samaforat ne udhkryq shkon rekes perpjet per nja 15-20 ne te djathte e ke nje shitore ku shiten libra per fe edhe aty gjene edhe kanell ,aty ne ate shitore kame pa kanell.

  • avatar
   zenel latifi

   Kanell gjen te raka ne prishti afer tregut jane samaforat ne udhkryq shkon rekes perpjet per nja 15-20 ne te djathte e ke nje shitore ku shiten libra per fe edhe aty gjene edhe kanell ,aty ne ate shitore kame pa kanell.

 3. avatar
  lulija

  Pershendetje
  Kisha pas deshire me dhene informata me te hollesishme rreth perdorimit te kaneles me mjalte per dobesim, sasin e mjaltes dhe te kaneles gjithashtu sa duhet te zgjat zierja e tyre pasi qe shkruan me vetem nje filgjan uji(sa decie?)
  Feleminderit per mirekuptim

 4. avatar
  Timi

  Pershendetje Timi

  Desha me pyetur vetem a eshte i mire mjalti me kanelle
  per femijet e moshes 7 vjecare.
  Domethene lejohet te perdoret ,po qe se po per sa kohe??

 5. avatar
  Anita

  un kam problem me rrozat e kuqe te gjakut a ndihmon kanella dhe mjalti dhe si perdoret.. Ju lutem me tregoni?

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories

59 queries in 11.348 seconds.