Quinta-feira, 25/4/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjaltë me kanellëMjaltë me kanellë

mjalt kanelle
I dobishëm për kollë dhe dhimbje të gripit. Ndihmon në pastrim të sinusëve. Përmirëson tretjen dhe forcon stomakun. I dobishëm në trajtimin e gazrave në stomak. Vonon shenjat e plakjes. Aktivizon zorrët dhe forcon sistemin immun.

Ul kolesterolin në gjak dhe është i dobishëm në sëmundjet neurologjike. Pastron ulcerat në stomak dhe forcon rruzat e bardha të gjakut.
Kanella është efektive në uljen e glukozës në gjak.

Mënyra e përdorimit shkencor;
Një lugë e madhe e tretur në gjysmë gotë ujë ose qumësht. Një here në ditë 15 minuta para mëngjesit ose darke. Në rast të ftohjes të përdoret edhe në mbrëmje 30 minuta para gjumit.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Tags:
Top