Wednesday, 16/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Mendoni se jeni të shëndoshë, por keni thjesht barkun e fryrë… ja si ta eleminoni me këtë recetëMendoni se jeni të shëndoshë, por keni thjesht barkun e fryrë… ja si ta eleminoni me këtë recetë

Gjithkush që lufton për të hequr qafe barkun e fryrë kërkon të gjitha mënyrat e mundshme për ta zvogëluar atë.
Kjo recetë transformon ujin e zakonshëm në një shkrirës të fuqishme të dhjamit në bark! Kjo gjithashtu përmirëson dhe forcon shëndetin tuaj të përgjithshëm. `Sassy Water` përmirëson tretjen, balancon ekuilibrin tuaj dhe ka pothuajse 0 kalori.

Ekziston edhe një dietë e quajtur “Ushqimi i Barkut te sheshte” i shpikur nga Cynthia Sass dhe bazohet në konsumin e ujit për humbje peshe.

Këtu është receta e plotë:

Përbërësit:
2 litra ujë
1 lugë çaji xhenxhefil i integruar (i freskët)
1 limon me madhësi mesatare, të prer hollë
1 kastravec i mesëm, i prer në feta të holla
12 gjethe të mentes

Përgatitja:
I perzien të gjithë përbërësit në një shishe të madhe dhe i lë natën në frigorifer. Pini 4-5 gota gjatë gjithë ditës.
Ju mund të filloni të pini esëll në mëngjes para buke për rezultate më të mira dhe më të shpejta. Ju do të ndiheni sikur keni humbur 1 kile që pas dy orëve të para.

Nutritionists thonë se konsumi i rregullt i këtij uji, së bashku me aktivitetin e moderuar fizik, mund të shkrihet yndyra e barkut dhe ndihmon në lehtësimin e barkut të fryrë.
NUK ËSHTË E SUGJERUAR PËR GRATË TË SHPËTUESHËM DHE NËNTUESHËM, OSE PËR NJERËZIT TË CILËT KANË PROBLEMET STOMAK OSE JANË ALLERGIKE NË ÇDO NDONJË PËRBËRËSIT TË LISTAVE!