Saturday, 16/2/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Maske per floke te yndyrshemMaske per floke te yndyrshem

Maske per floke te yndyrshem

Para se gjithash, duhet thene se, nje nga gabimet qe behen me shpesh tek personat me floke te yndyrshem, eshte larja e flokeve shume shpesh. Nese kjo procedure vazhdohet per nje kohe te gjate, mund te kete efekt te demshem per lekuren e kokes, sepse keshtu stimulohet veprimi i tepert i gjendrava te yndyres ne koke. Floket duhet te lahen maksimumi 2 here ne jave.
Floket duhet te trajtohen me nje delikatese ekstreme, e jo ne menyre te vrazhde.

Maska qe do t’iu sygjerojme, keshillohet te aplikohet 1 here ne jave, dhe sigurisht qe do te ndihmoje ne pakesimin e yndyres se flokeve.

Behet fjale per uthullen e molles se eger, e cila eshte e cmueshme per kete rast, eshte perfekte per t’u perdorur tek floket ne menyre qe te eliminohet yndyra e tepert, ekuilibron PH e lekures dhe largon qelizat e vdekura.

Perzieni 1 luge me uthull molle dhe 1 gota uje te ngrohte dhe lereni te pushoje per 5 minuta. Pasi ta keni lare koken me shampo, aplikoni perzierjen mbi floket tuaj te lagur dhe ne lekuren e kokes.