Quarta-feira’, 21/8/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Maskë me argjilë jeshile për lëkurë të yndyrshme

Maskë me argjilë jeshile për lëkurë të yndyrshme

argjile

Maskë me argjilë jeshile për lëkurë të yndyrshme

Kur bëhet fjalë për të trajtuar fytyrën me maska të përgatitura nga vetë ju, atëherë ju themi që nuk ka maskë më të mirë se maska me argjilë të gjelbërt. Kjo maskë pastron lëkurën tuaj të yndyrshme në perfeksion.

Përbërësit; argjilë jeshile një lugë gjelle, një lugë vaj kajsie, tre pika vaj aromatizues esencial palmarosa.

Përzieni përbërësit në një tas të gjithë së bashku duke i shtuar disa pika ujë të ngrohtë, deri sa të formohet një masë e njëtrajtshme e cila mund të hapet lehtësisht në fytyrë. Vendoseni maskën mbi fytyrë dhe e lini të qëndrojë 10 minuta, pastaj e shpërlani fytyrën me ujë të vakët.Do të shikoni ndryshime rrënjësore në fytyrën tuaj.

(Visited 95 times, 1 visits today)
Tags:
Top