Monday, 18/6/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lulet e livandos

Lulet e livandos

Livandoja

Lulet e livandos përmban acetat linalili, tanineve, fitoncideve kanë veti të qetësojnë sistemin nervor qendror, të ulin deridiku presionin e ngritur të gjakut, të qetësojë ngërcet e stomakut dhe të zorrëve, të rregullojnë veprimtarinë e zorrëve.

Përvec vetive të mësipërme lulet e livandos këshillohen si një mjet që qetëson nervat, rrahjet e forta të zemrës, migrenën, pagjumësi.

Categories

Archives