Friday, 18/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lule BliriLule Bliri

Lule Bliri.
Vetitë Shëruese:
Qetësues I sistemit nervor.
Kundër kollës dhe ftohjes.
Anti – Reumatik.
Kundër ankthit dhe dhimbjes së kokës.
Përdorimi: Një lugë gjelle lule bliri hidhet në një enë ku I shtohet masa e një gote ujë të sapo vluar. Ena mbulohet për 10 minuta, më pas kullohet dhe pihet I ëmbëlsuar me mjaltë. Mund të merren 2-3 filxhanë të tillë gjatë ditës, përdoret deri në normalizimin e plotë të gjendjes.