Sábado, 23/2/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
No Data

Lexo!Lexo!

Lexo! Ne emer te Zotit tend…!

” U semura njehere dhe mjeku me tha se leximi dhe mbajtja e bisedave mbi çeshtjet akademike do ta perkeqesonte gjendjen time. I thashe se nuk mund ti braktisja ato gjera dhe se do te doja qe, nese me lejonte, te beja gjykates dijen e tij. A nuk eshte e vertete, e pyeta, qe nese shpirti ndihet i lumtur dhe i gezuar, trupi behet me i forte dhe semundja largohet? Doktori pohoi. Atehere, i thashe, trupi im gjene gezim ne dije, sistemi im imunitar forcohet dhe une ndiej rehati. Doktori pranoi dhe tha se kjo ishte jashte kufijve te mjekesise se tij. ”

– Ibn Tejmijjeh