Tuesday, 17/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Lëngu i mollës parandalon disa sëmundje


Lëngu i mollës parandalon disa sëmundje


Fruti i mollës për shkak të materieve të pazëvendësueshme që përmban, ndikon pozitivisht në mjekimin e shumë sëmundjeve.

Çaji që përgatitet nga lulet e mollës pihet kundër ftohjeve të ndryshme, lehtëson etjen, forcon nervat, mushkëritë dhe zemrën. Ky çaj është mjet i mrekullueshëm për rregullimin e tretjes.

Pirja e rregullt e lëngut të mollës nuk lejon formimin e gurëve në veshka dhe ndikon mirë te njerëzit, që kanë vuajtur nga verdhëza.Çaji i përfituar nga flegrat e thara të mollës përdoret për qetësimin psikik pas punëve të rënda, për ripërtëritjen e mëlçisë dhe pastrimit të veshkës./PK/.

 
image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Një përbërës i vetëm dhe shpëtoni përfundimisht nga problemet me shikimin (përmirësim dhe rikthim i shikimit)

Categories

Archives