Sexta-feira, 22/2/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

KUJDES! Këto janë 5 shenjat që tregojnë se po humbni muskujt …. dhe jo dhjamKUJDES! Këto janë 5 shenjat që tregojnë se po humbni muskujt …. dhe jo dhjam

Humbja e peshës më shumë se sa pritej. Zhdukja e më shumë se një kilogrami në javë zakonisht do të thotë se pesha që po humbni është muskul.

Ndjesi plogështie. Me kalimin e kohës, muskujt do të jenë më pak të aftë për të marr veten, duke rezultuar në humbje të muskujve. Ka shans që trupi juaj ka filluar të gërmoj në rezerva të gabuara.

Ju nuk po shihni progres. Shumë faktorë ndikojnë në performancën, por nëse nuk shohin përmirësim në trajnim është një shenjë që nuk po goditni nevojat e trupit tuaj, thotë Matheny.

Ju jeni në humor të keq. Kjo do të thotë që nëse nuk hani mjaftueshëm patjetër ndikon në keqfunksionimin e trurit juaj.

Performancë të ulët. Clayton thotë: “truri juaj thjesht nuk ka mjaft kalori për të komunikuar mirë me muskujt tuaj, dhe kjo ndikon në performanca tuaj.
Nëse keni sheqer të ulët të gjakut ose nuk jeni shëruar plotësisht, nuk do të fokusoheni, gjë që mund të ndikojë në balancën tuaj.

Truri juaj duhet të funksionojë mirë, kështu që pjesa tjetër e trupit tuaj do të funksionojë mirë. ”

Burimi: Women’s Health
©gatuajshendetshem/a.c./