Monday, 10/12/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Krem natyral për sytë kundër rrudhaveKrem natyral për sytë kundër rrudhave

Krem natyral për sytë kundër rrudhave

1. Krem anti-rrudhë me dyll blete
Dylli bletës është një tjetër përbërës anti-inflamator. Ai I mban flokët në lagështi dhe siguron hidratim. Vaj bajameve përmban vitaminë E që ushqen lëkurën dhe ndihmon në kurimin e dëmeve të diellit.
përbërësit:
• 2 lugë çaji dyll blete
• 2 lugë vaj kokosi
• 1/4 filxhan vaj bajame
• 1/2 lugë çaji vaj vitaminës E
• 1 lugë gjelle gjalpë shea
Si të përgatisni:
• Kombinoni të gjithë përbërësit në një kavanoz dhe vendosni kavanozin pa kapakun e tij në një tenxhere me ujë të ngrohtë
• Mbani përzierjen derisa të shkrihet
• Transferoni përzierjen në një kavanoz tjetër dhe le të pushoni në një vend të freskët
• Përdoreni kremin e syve çdo mëngjes dhe darkë

2. Vaj jojoba Dhe Gjalpë Shea Krem Anti rrudhash Syri
Vaj jojoba konsiderohet si një nga mjetet më të mira për të mposhtur linjat e bukura. Është hidratues, ushqyes dhe stimulon prodhimin e kolagjenit. Përzierja e vajit të jojoba me gjalpë shea, xhel aloe vera, vaj temjan dhe vaj vitaminë E mund të mbajë pamjen rinore të lëkurës tuaj për një kohë të gjatë.
përbërësit:
• 1 lugë çaji vaj jojoba
• 4 lugë gjalpë shea
• 1 lugë gjelle xhel aloe vera
• 4 pika vaj temjan
• 1/2 lugë çaji vaj E vitaminë
Si të përgatisni:
• Përzieni gjithçka në një tas
• Transferoni në një kavanoz dhe sigurohuni që të vuloseni atë të shtrënguar
• Përdoreni atë çdo mëngjes dhe para se të flini

Burimi: curejoy
©gatuajshendetshem/a.c./