Wednesday, 18/10/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Konsumi i tepërt i kafeinës, alkoolit dhe duhanit

Konsumi i tepërt i kafeinës, alkoolit dhe duhanit

kafja9

Konsumi i tepërt i kafeinës, alkoolit dhe duhanit:

Kafja është një pije shumë e preferuar sot në botë, nuk ju sugjerojmë që të hiqni plotësisht dorë nga ajo, por ju këshillojmë që të kontrolloni sasinë e konsumit të saj. Brenda një ditë, konsumi i një filxhani kafeje është i mjaftueshëm. Por konsumi i tepërt i këtyre mund të shkaktojë dëmtime për veshkat.Për duhanin dhe alkoolin është e qartë për muslimanin.

Një shkrim tjetër i dobishëm  3 mënyra natyrale si të shpërbëni dhe të parandaloni krijimin e gurëve në veshka

Categories

Archives