Monday, 23/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Kina teston aeroplanin e parë pa pilot


Kina teston aeroplanin e parë pa pilot


kina pilot

Kina ka testuar për herë të parë aeroplanin pa pilot. Mediat shtetërore bëjnë të ditur se fluturimi është kryer në qytetin jugperëndimor Çengdu dhe ka zgjatur rreth 20 minuta.

Sipas mediave, ky “fluturim i suksesshëm është dëshmi se Kina ka ngushtuar pabarazinë në fuqinë ajrore me vendet perëndimore”.

Shteti komunist ka katër vjet që bën përpjekje të përmirësojë teknologjinë e vet ushtarake. Kina mban vendin e dytë në botë sa u përket shpenzimeve aktuale për mbrojtje./bw/

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Agimi i Artë kundër xhamisë në Athinë

Categories

Archives