Tuesday, 17/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Keshilla mjekesore rreth kombinimit te pemeve dhe perimeve


Keshilla mjekesore rreth kombinimit te pemeve dhe perimeve


keshilla mjekesoreKeshilla mjekesore rreth kombinimit te pemeve dhe perimeve etj. !
Dobite per organizem

* Dardha + Bananeja – rregullon shqerin ne gjak.

* Karrote + Molle + Dardhe + mango – lehteson temperaturen trupore , luftojne helmet, shtypjen e ulet dhe jane antioksidues qe mbajne trupin vital.

* Shalqiri i bardhe + Rrush + Shalqiri i kuq + Qumesht – Jane te pasura me Vitamin C dhe Vitamine B2 qe forcojne aktivitetin e qelizave dhe forcojne imunitetin e trupit.

* Papaya + Ananas + Qumesht- Te pasura me vitamin C, E dhe hekur. Mbajne te fresket dhe te fuqiahme lekuren + ndihmojne metabolizmin

* Bananeja+ Ananas + Qumesht – Permbajne vitamina dhe perberes ushqimore dhe parandalojne kapsllekun.

Përshtati dhe përktheu: Abdurrezak MD

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  29 Keshilla se si ta besh bashkeshortin tend te lumtur

Categories

Archives