Tuesday, 17/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Kavajë, torta e Bajramit 25 metra


Kavajë, torta e Bajramit 25 metra


torta 25 metra per bajram

Kavaja është qyteti që dallohet për atmosferën dhe festimin masiv të kësaj dite të shënuar, që pason muajin e agjërimit për besimtarët.

Edhe këtë vit, bashkia e qytetit ka qene pjesë e festimeve. Pas faljes së namazit të kësaj dite është ndarë për qytetarët, pavarësisht përkatësisë fetare, torta e Bajramit.

E shndërruar në simbol të festimeve në komunitet, torta e porositur për këtë festë ishte 25 metra e gjatë.

“Uroj të gjithë besimtarët e Kavaës, të gjithë myslimanëve, gëzuar Fiter Bajramin, paqe, begat dhe lumturi në familjet e tyre”, deklaroi kryebashkiaku Rroshi.

Më tej festa dhe urimet janë zhvendosur nga sheshi kryesor në ambientet familjare të besimtarëve.

 

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  20 të vdekur brenda një muaji, ja rrugët problematike

Categories

Archives