Thursday, 17/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

KARAFILI



KARAFILI

vaj karafil

KARAFILI –





karafili është afrodiziak shumë i forte dhe kthen rininë, posaçërishtë kur përdoret me jogurt dhe me qumësht. Pija prej karafilit përgaditet ashtu që një lugë e vogël e kokrrave të karafilit treten në një gotë ujë dhe lihet që të vlojë në zjarr, kur të ftohet, pihet.