Sexta-feira, 24/5/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ju sjellim katër këshilla për një gjumë të mirëJu sjellim katër këshilla për një gjumë të mirë

11709621_650684871697801_8750201259455181348_n

Të gjithë kemi probleme me gjumin kohë pas kohe, por nëse kjo është një dukuri e shpeshtë për ju, është koha të merrni veproni ndaj kësaj dukurie.

Ne ju sjellim kater keshilla per nje gjume te mire:

Para shkuarjes në krevat bëni një dush të shpejtë, duke përdorur shampo aromatik trupi. Kjo do t’u ndihmojë të relaksoheni dhe të bëni një gjumë më të lehtë.

Derisa pushoni ose relaksoheni gjatë ditës, përpiquni të shmangni kontaktin me kompjuterin ose telefonin tuaj mobil.

Çdo një orë ose gjysmë ore gjatë orarit të punës, bëni një pauzë prej disa minutash për ta hequr shikimin nga kompjuteri (nëse puna juaj lidhet me këtë).

Një orë para se të shtriheni, mos mbani kontakt me televizorin, kompjuterin apo telefonin mobil.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Top