Monday, 23/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Ja rezultatet preliminare të orës 23:00


Ja rezultatet preliminare të orës 23:00


zgjedhjet

Sipas rezultateve preliminare të KQZ-së, vazhdon të prijë PDK. Rezultatet mund t’i shihni më poshtë, në formë tabelare dhe grafikone.

Vendvotime të procesuara 26,03% = 618 nga 2374

Te dhënat nga votimi
Votues te regjistruar1.782.454
Numri i përgjithshëm i vendvotimeve2.374
Numri / përqindja e vendvotimeve nga te cilët janë derguar te dhëna618 / 26,03%
Numri i nënshkrimeve në LPV / Numri i fletëvotimeve brenda kutisë së votimit168753/168697
Numri i fletëvotimeve të vlefshme160.308
Numri i fletëvotimeve të pavlefshme8.400
Përqindja e votuesve qe kane votuar ne vendvotimet qe kane dërguar te dhëna40,38%
Numri i zarfeve të fletëvotimeve me kusht në kutinë e votimit5741

 

Rezultatet Preliminare
Tabela Radhitja grafike Pita grafiku
LogoSubjekti PolitikNumri i votavePërqindja e votuesve qe kane votuarPërqindja e votave te vlefshme
58 PARTIA DEMOKRATIKE E KOSOVËS PARTIA E DREJTËSISË LËVIZJA PËR BASHKIM PARTIA SHQIPTARE DEMOKRISTIANE E KOSOVËS PARTIA KONSERVATORE E KOSOVËS50.19429,74%31,32%
54 LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVËS41.00924,3%25,59%
35 LËVIZJA VETËVENDOSJE!16.92110,03%10,56%
44 ALEANCA PËR ARDHMËRINË E KOSOVËS13.1057,77%8,18%
59 NISMA PËR KOSOVËN10.4226,18%6,50%
38 SRPSKA LISTA9.0245,35%5,63%
40 ALEANCA KOSOVA E RE4.7962,84%2,99%
36 KOALICIJA VAKAT2.9621,76%1,85%
33 PROGRESIVNA DEMOKRATSKA STRANKA2.3891,42%1,49%
57 KOSOVA DEMOKRATIK TÜRK PARTISI1.3390,79%0,84%
46 NOVA DEMOKRATSKA STRANKA1.2340,73%0,77%
52 KOSOVA TÜRK ADALET PARTISI1.1750,7%0,73%
32 PARTIA DEMOKRATIKE E ASHKANLIVE TË KOSOVËS8000,47%0,50%
48 KOALICIJA ZA GORA7670,45%0,48%
39 POKRET ZA DEMOKRATSKI PROSPERITET5750,34%0,36%
51 CENTAR DEMOKRATSKE UNIJE5400,32%0,34%
49 PARTIA E ASHKALINJEVE PER INTEGRIM5400,32%0,34%
31 PARTIA LIBERALE EGJIPTIANE4120,24%0,26%
55 POKRET ZA GORA3260,19%0,20%
47 INICIATIVA ERE DEMOKRATIKE E KOSOVËS2080,12%0,13%
34 PARTIA ROME E BASHKUAR E KOSOVËS2050,12%0,13%
43 BOŠNJAÈKA JEDINSTVENA LISTA2040,12%0,13%
50 STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE1930,11%0,12%
60 LËVIZJA GRUPIMI TRADICIONAL SHQIPTAR1860,11%0,12%
37 PARTIA E FORTË1790,11%0,11%
45 HASAN GASHI1480,09%0,09%
53 BOŠNJAÈKA STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE KOSOVA1290,08%0,08%
41 SOCIJALDEMOKRATIJA1060,06%0,07%
42 KOSOVAKI NEVI ROMANI PARTIA980,06%0,06%
56 SAMOSTALNA LIBERALNA STRANKA560,03%0,03%
Një shkrim tjetër i dobishëm  Anulohet takimi Thaçi-Daçiq?

 

Fotografia: Ilustrim
image_pdf

Categories

Archives