Terça-feira, 19/3/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ja disa nga benefitet e jashtëzakonshme të vitaminës E në lëkurë e në flokëJa disa nga benefitet e jashtëzakonshme të vitaminës E në lëkurë e në flokë

Arriti produkti i shumë i kërkuar VITAMINA E .
Vitamina E është lëndë ushqyese që luan një rol shumë të rëndësishëm në funksionet vitale të trupit. Jo vetëm që është anti-oksidant i fuqishëm, por ky vitamin forcon sistemin imunitar dhe në anën tjetër i bën më të shëndetshme flokët tuaja dhe lëkurën.
Vitamina E është e pranishme në shumë ushqime duke përfshirë drithërat, farat, arrat, vajin e kokosit, vajin e ullirit, avokadon dhe zarzavatet me gjete.
Ja disa nga benefitet e jashtëzakonshme të vitaminës E në lëkurë e në flokë.
I lufton rrudhat
Vitamina E për një kohë të gjatë është përdorur në kozmetikë për prodhimin e kremrave që i luftojnë rrudhat dhe shenjat tjera që tregojnë plakjen. Si anti-oksidant i fortë, vitamina E ndihmon në reduktimin e dëmeve që oksidimi ia shkakton qelizave të trupit. E kombinuar me vitaminën C, Vitamina E mund të veprojë si një mbrojtës natyral nga dielli, për shkak se e mbron lëkurën nga dëmi që ia shkakton rrezitja e cila e rrit rrezikun e kancerit në lëkurë.
Ndikon në rritjen e flokut
Vitamina E i zgjeron enët e gjakut dhe nxit rritjen e kapilarëve, të cilët e rrisin qarkullimin e gjakut në kokë dhe kështu promovohet rritja e flokëve të shëndetshme. Kjo vitaminë ndihmon në riparimin e flokëve të dëmtuara. E përdorur drejtpërdrejtë në flokë, kjo vitaminë u jep flokëve volum dhe shkëlqim.
E zbut lëkurën e thatë
Vitamina E është ilaçi më i mirë i lëkurës së thatë e cila forcohet, e posaçërisht për duart. Zakonisht tregon rezultate kur duart çahen nga i nxehti dhe i ftohti.
I shëron buzët e qara
Plasaritjet në buzë gjatë periudhës së dimrit bëhen të padurueshme. Në këtë rast vjen në ndihmë Vitamina E, e cila mund të jetë shumë efektive pasi që i shëron buzët shumë shpejtë.
Sasia 50 mL
————————–————————–————————–——–
Mund të na kontaktoni në:
Bio Shop MEDINA Grand Store- Prishtinë:+37745810492(Viber)
Preshevë: +381631523152 (viber)
Kumanovë: +38970560207 (viber)
Tetovë: +38970600534 (viber)
Shqipëri: +355685629505 (Viber)
Zvicërr : +41788897081 (viber)

(Visited 1 times, 1 visits today)