Monday, 21/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Ilaçi që ndihmon në shërimin e sinuseveIlaçi që ndihmon në shërimin e sinuseve

Sinuset janë inflamacion që prek mukozën sipërfaqësore të sinuseve. Alergjitë, gripi, bakteret ose ftohjet mund ta shkaktojnë.

Si gjithmonë, natyra ofron ilaçe të thjeshta për shërimin e një problemi si ky. Uthulla e mollës është ilaç i fuqishëm në shërimin e inflamacioneve të sinuseve.

Uthulla e mollës është e përdorshme në shërimin e shumë gjendjeve të ndryshme shëndetësore, por kryesisht përdoret për shërimin e inflamacioneve të sinuseve.

Përzieni 2 lugë uthull të mollës, 8 ml ujë të ngrohtë dhe 1 lugë mjaltë.

Po ashtu, mund të konsumoni një lugë uthull të mollës tri herë në ditë, të pastër apo edhe të tretur me ujë. Opsioni i dytë është inhalimi me uthull të mollës. Përzieni gjysmë gote uthull molle dhe gjysmë litri ujë. E ngrohni dhe e thithni avullin. Sytë t’i mbani të mbyllur.