Sunday, 28/5/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ilaç kundër harresës


Ilaç kundër harresës


temjani

Kundër haresës

Një lugë [kafeje] çumçakiz arab hidhet në një gotë me çaj kamomili të zier duke u shoqëruar me një lugë [gjelle] mjalt të farës së zezë pihet në mëngjes esëll për afro 10 ditë rrjesht.

Një shkrim tjetër i dobishëm  Për shërimin e dhembjes së dhëmbëve dhe mishit të tyre dhe dhembjeve të bajameve dhe fyti
Tags:

Categories

Archives