Monday, 23/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Hoxhiq: Sulmi në veri, akt terrorist


Hoxhiq: Sulmi në veri, akt terrorist


Shefja e zyrës administrative në veri të Mitrovicës, Adriana Hoxhiq, e ka quajtur akt terrorist sulmin ndaj pjesëtarëve të EULEX-it që ka ndodhur sot në veri të Kosovës.

sulm terrorist ne veri

“Ky është një akt terrorist që ka për qëllim destabilizimin e veriut dhe dekurajimin e të gjithë atyre të cilët duan paqe dhe stabilitet në veri të Kosovës”, ka thënë Hoxhiq për Kosovapress.

Ajo ka kërkuar nga organet gjegjëse të sigurisë që të ndërmarrin të gjitha veprimet e duhura në mënyrë që autorët e këtij akti terrorist të dalin para drejtësisë. /Telegrafi/

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Familja e deputetit të PDK-së Shaip Mujës nuk lejoi ndërtimin e xhamisë

Categories

Archives