Thursday, 27/7/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Hithra

Hithra

hithra

Hithra

Vetite e hithres jane te shumta:lufton hemorragjite (sidomos ato hundore tek femijet),eshte nje tkurres intestinal,(e rekomandueshme ne rastet e diarese),shton qumeshtin tek nenat e reja, lufton alergjite si dhe urtikariet.

Hithra eshte mjaft e pasur me edhe me klorofil dhe eshte ndoshta i vetmi ilac natyral i dobishem kunder renies se flokeve.Eshte shume i dobishem per anemine.

Një shkrim tjetër i dobishëm  KENI KUJDES NGA DISA BIMË NGA TË CILAT NUK KENI NJOHURI! REAKSIONET E PADËSHIRUARA
Tags:

Categories

Archives