Sábado, 25/5/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Grejfruti dhe shëndetiGrejfruti dhe shëndeti

grejpfruti

Grejfruti përmban një substancë e cila ul nivelin e kolesterolit.

Grejfruti gjithashtu redukton apo rregullon vlerën e sheqerit në gjak.

Poashtu grejfruti mbron mishin e dhëmbëve.

Grejfruti ka edhe veçori mbrojtëse ndaj kancerit.

Grejfruti lehtëson tretjen dhe pastron gjakun.

 

Dr. Agon F. Bislimi

(Visited 21 times, 1 visits today)
Top