Saturday, 21/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Flamuri shqiptar në majën më të lartë të Zvicrës


Flamuri shqiptar në majën më të lartë të Zvicrës


Flamuri shqiptar ngrihet edhe në majën më të lartë të Zvicrës. Këtë gjë e kanë bërë dy alpinistët e shoqatës “Dajti Alpino Turistik Tiranë”, Ibrahim dhe Florian Hackaj.

babe e bir shqiptar

maja zvicermaja me larte ne zvicer

Brenda 2 ditëve e gjysmë, alpinistët babë e bir, arritën në majën e malit Dom pas 6 orë e gjysmë ngjitje në terrene të vështira.

Shikoni më sipër fotografitë. /albeu/

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Hoxhë Ahmed Kalaja: Atifete Jahjaga turpi i profesionit të policit

Categories

Archives