Saturday, 17/11/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

FARA E ZEZË DHE NE  REÇETAT SHËRUESE TË FARËS SË ZEZËFARA E ZEZË DHE NE  REÇETAT SHËRUESE TË FARËS SË ZEZË

FARA E ZEZË DHE NE 
REÇETAT SHËRUESE TË FARËS SË ZEZË

Tanimë fara e zezë është bërë e njohur për njerëzit dhe vetitë e saja shëruese janë të mahnitshme. Fara e zezë përdoret në mënyra të ndryshme, dhe varësisht prej problemit me organizëm janë edhe reçetat e ndryshme me farë të zezë. Siç do ta shohim edhe në vazhdim kombinimi I farës së zezë dhe uthullës së mollës së egër bëjnë mrekulli për organizmin tonë. Uthulla e mollës poashtu është një lëng me vlera të pakrahasueshme.
PROBLEMET ME FLOKË DHE LËKURË (përzierja për flokë): –
Përbërësit:
1. 2 lugë farëzezë e bluar
2. 1 lugë uthull mollës së egër
3. 1 gotë (200 mililitra) vaj ulliri
Përgatitja: farëzeza përzihet mirë me uthull të mollës së egër dhe vaj ulliri, përzihet mirë dhe lihet të qëndrojë për 30 minuta.

Përdorimi: këtë përzierje çdo mbrëmje e vendosni në flokë dhe mandej masazhohet koka për 5 minuta, përzierja duhet të lihet të veproj për 20-30 minuta, pastaj flokët pastrohen me shampon të rëndomt.

Marrur nga libërthi “30 reçetat shëruese të farëzezës”.
————————————————————————————-
Farën e zezë, uthullën e mollës së egër, vajin e ullirit mund ti gjeni edhe në:

Bio Shop MEDINA Grand Store- Prishtinë:+37745810492(Viber)
Preshevë: +381631523152(viber)
Kumanovë: +38970560207(viber)
Tetovë: +38970600534 (viber)
Shqipëri: +355685629505 (Viber)