Thursday, 30/3/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)


Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)


erdogan

Kryeministri turk, Recep Tayp Erdogan edhe njëherë ka tundur opinionin publik me deklaratat e tij.

Kësaj radhe, deklaratat e kryeministrit turk kanë të bëjnë me “Ëndrrën e re të Perandorisë Osmane”, ku Erdogan ka thënë se territoret ballkanike i përkasin Turqisë.

“E jona është Thessaloniki, mirëpo në të njëjtën kohë është edhe Komotini dhe Xanthi. Poashtu është edhe Kardzhali në Bullgari, Shkupi në Maqedoni dhe Prishtina e Sarajeva në Kosovë e Bosnje”, raportohet të ketë thënë, Erdogan. /Zëri/

Një shkrim tjetër i dobishëm  Drejtori general i Fondit të Kursimeve Pensionale 5200 euro pagë mujore

Categories

Archives