Monday, 23/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Erdogan dhe Rama nesër në Kosovë


Erdogan dhe Rama nesër në Kosovë


erdogan rama

Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama të mërkurën do të vizitojnë Kosovën.

Vizita do të zhvillohet ditën kur do të inaugurohet dhe terminali i ri në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”.
Erdogan do të vizitojë dhe qytetin e Prizrenit ku do të shoqërohet nga kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama.

Kryeministri turk do të udhëtojë së bashku me bashkëshorten e tij, e cila do të ketë një agjendë të veçantë që do të përqendrohet në vizita në institucione të ndryshme shoqërore dhe kulturore, raporton KP. /kohaislame

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Basha inauguron rrugën e re: Ne flasim me vepra jo me fjalë

Categories

Archives