Friday, 26/5/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Egjipt: Urdhër arresti për dijetarin Jusuf el Kardavi


Egjipt: Urdhër arresti për dijetarin Jusuf el Kardavi


kardavi

 

Kryeprokurori i Egjiptit ka lëshuar një urdhër arresti për dijetarin mysliman Shejh Jusuf al-Kardavi, njoftojnë raportet e mediave.

Dijetari i njohur i cili jeton dhe vepron në Katar akuzohet për gjoja se “nxitje të vrasjes së ushtarëve dhe ndërhyrje në punët e vendit”.
Kardavi është një kritik i madh i ushtrisë egjiptiane pas përmbysjes së presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Egjiptit, Muhamed Mursi./kohaislame/

Një shkrim tjetër i dobishëm  Turqia dhe Arabia Saudite bien dakord mbi Sirinë dhe Egjiptin

Categories

Archives