Sunday, 22/10/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A e keni ditur…!?

A e keni ditur…!?

 

A e keni ditur…!?

Syri i majte ka me shume kapacitet,ne krahasim me syrin e djathte,qe te kuptoje emocionet e atyre qe na shikojne.
Kjo gje e veçante e syrit te majte u konstatua nga nje studim i American Academy of Neurology.
Syri i majte eshte i lidhur me “qendren e emocioneve” te sistemit nervor, pra me anen e djathte te trurit,dhe kjo e lejon te dalloje tipin e emocioneve te atyre qe kemi perballe duke vezhguar fytyren e tyre./aedinse/

Një shkrim tjetër i dobishëm  Kos me arrë kokosi dhe boronica, mëngjesi i duhur për të nisur ditën shëndetshëm
Tags:

Categories

Archives