Saturday, 20/10/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Drithëra + fara luledielli – Imunitet më i mirëDrithëra + fara luledielli – Imunitet më i mirë

farat e lulediellit

Drithëra + fara luledielli = Imunitet më i mirë

Farat nga luledielli përmbajnë -tokoferol, formë aktive e vitaminës E, i cili në rolin e antioksidansit i mbronë qelizat nga radikalet e lira. Me fjalë të tjera, vitamina E ndihmon në mbrojtjen nga kanceri dhe sëmundjet e zemrës.Mjafton të vendosni vetëm gjysmë dote fara luledielli në ushqimin tuaj me drithëra për të konsumuar nevojën ditore të -tokoferolit.